KAIP ĮVEIKTI TRUMPAREGYSTĘ?
Jei jus užklupo trumparegystė, tai kartu su ja jus užgriuvo ir aibė problemų. Tarp jų – nuolat pasitaikantys galvos skausmai, ryškumo netekęs toliau esančių objektų vaizdas, mirgėjimo akyse pasireiškimas. Norėdami geriau matyti tolumoje esančius vaizdus, turite prisimerkti, tačiau ir tai negelbsti.
Kas daro įtaką trumparegystės susiformavimui?
Trumparegystės atsiradimą lemia tai, kad į akis patenkantys šviesos spinduliai yra laužiami per daug, todėl regimas vaizdas yra fokusuojamas taške, esančiame prieš pat tinklainę. Akys, kurios yra paveiktos trumparegystės, kartais būna ilgesnės nei yra reikalinga arba jų ragena yra pernelyg išlinkusi. Tai ir lemia netinkamą regimųjų vaizdų ryškumą. Kad vaizdas būtų tinkamo ryškumo, šviesos spinduliai turi būti fokusuojami ant tinklainės, o ne priešais ją.
Kokiame amžiuje dažniausiai yra nustatoma trumparegystė?
Dažniausiai trumparegystė susiformuoja jau vaikystėje ar paauglystės pradžioje (nuo 7 iki 12 metų). Įprastai ji aptinkama tada, kai tėvai iš mokytojų sužino, jog jų vaikai neįstengia perskaityti ant klasės lentos užrašytų žodžių. Ypač trumparegystė gali pasireikšti sulaukus paauglystės, tačiau vėliau, kai ateina pilnametystė, šis regos sutrikimas stabilizuojasi.
Tad amžiaus tarpsnyje nuo 18 iki 40 metų šis regos sutrikimas nustoja progresuoti. Kita vertus, kaip rodo gyvenimiška praktika, ši liga gali būti nustatoma bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie atlikti tyrimai parodo, jog trumparegystė gali būti ir paveldima. Ji gali vystytis kartu su astigmatizmu arba be jo.
Kokios priemonės yra naudojamos, gydant trumparegystę?
Trumparegystė gali būti gydoma įvairiais būdais, atsižvelgiant į pagrindinius pacientų poreikius jų regos atžvilgiu. Gydymo eiga gali priklausyti nuo paciento amžiaus, turimos profesijos ir vykdomos veiklos. Daugeliu atvejų ji yra gydoma nuo seno įprastais metodais, skiriant pacientams akinius ar kontaktinius lęšius.
Tačiau tai turi vieną minusą – šios priemonės nieko nekeičia akies viduje, todėl jas nusiėmus, regėjimas vėl blogėja. Tad akiniai ir kontaktiniai lęšiai tėra tik laikino pobūdžio pagalba. Tuo tarpu deramu laiku tinkamai pritaikyta regos korekcija lazeriu duoda kur kas efektingesnių šio regos sutrikimo šalinimo rezultatų.