Biožidinys – tai yra labiau dekoratyvinis židinys, be to yra puiki alternatyva tradiciniam malkiniam židiniui. Biožidinys – tai tikra liepsna degantis ir šilumą skleidžiantis įrenginys, kuris gali būti naudojamas ten, kur nėra galimybės įrengti tradicinį židinį, kūrenamą malkomis ar medžio pjuvenų briketais. Biožidinys yra ekologiškas šilumą skleidžiantis įrenginys, nes jam kūrenti yra naudojamas ekologiškas kuras – bioetanolis.
Kas Yra Biožidinys?
Kas yra bioetanolis?
Bioetanolis – tai atsinaujinantis energijos šaltinis, kuris yra gaminamas fermentuojant augalinių šalutinių produktų, tokių kaip cukranendrių, javų, kukurūzų, atliekas ir jas paverčiant į biomasę. Bioetanolis – tai kuras, kuris yra visiškai sudarytas iš biologinių produktų, todėl vadinamas ekologišku. Deginant bioetanolį išsiskiria švari emisija, t.y. šiluma, garai ir anglies dioksidas, todėl tai yra visai nekenksminga aplinkai ir žmonėms. Anglies dioksidą absorbuoja augalai, garai išgaruoja, todėl patartina dažnai vėdinti patalpas. Dėl šio begalinio energijos kūrimo ir deginimo ciklo bioetanolis yra neutralus anglies kuro šaltinis, kuris skleidžia šilumą.
Biožidinio struktūra:
Biožidinyje degdamas bioetanolis išskiria tikrą liepsną, kuria galite mėgautis ištisus metus ir kuri gali apšildyti nedideles patalpas. Dėl šios priežasties turėdami biožidinį turite ir tikrą liepsną bei jaukią šilumą. Norint užkurti biožidinį reikia tik į degiklį įpilti bioetanolio ir uždegti, o tada jau galite mėgautis jaukia šildančia liepsna. Degiklis iš esmės yra biožidinio dalis, į kurią reikia pilti biokurą, todėl jis dažnai dar vadinamas degalų dėže. Biožidinio karkasas yra puošnus elementas, kuris atrodo fantastiškai, todėl gali būti puiki interjero detalė. Tuo tarpu degiklis yra biožidinio techninė dalis, kuri padės jam suspindėti šilta ir jaukia liepsna. Degiklis yra pačiame biožidinio viduryje ir gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant į norimą liepsnos stiprumą. Žinoma, su degikliu reikia elgtis atsargiai, kad jį uždegant nenudegintų. Degiklio negalima perpildyti, nes tai gali sukelti ne tik degalų švaistymą, bet ir blogą liepsną. Visada turite vadovautis nurodymais ir atsižvelgti į degiklio indikatorių, kuris rodo, kiek pilti kuro. Išjungus biožidinį degiklis būna karštas, todėl palikite bent 30 minučių, kad atvėstų.