Kiek Reikia Pilti Vandens Į Kaljaną?

Kad kaljano rūkymas būtų maloni patirtis, į kaljano vazą reikia įpilti optimalų vandens kiekį, t.y. nei per daug, nei per mažai. Tikriausiai jums kyla klausimas, koks yra optimalus vandens kiekis. Galbūt galvojate, kas gali atsitikti, jei kaljano vazoje bus per mažai arba per daug vandens. Taigi, išsiaiškinkime jums kylančius klausimus.

Koks yra optimalus vandens kiekis kaljano vazoje?

Nustatyti optimalų vandens kiekį nėra taip sunku, kaip galvojate. Tiesą sakant, tai labai paprasta. Pirmiausia apžiūrėkite kaljaną, kai jame nėra vandens ir pažiūrėkite, kur yra stiebo apačia. Apžiūrėkite stiklinę vazą ir, jei norite, užbraukite ties ta vieta, kur sustoja kaljano stiebo apačia. Į kaljano vazą įpylę vandens, turite nepamiršti, kad stiebą reikia įmerkti į vandenį 2,5 cm – 1 colis. Tai yra idealus vandens kiekis, reikalingas puikiam rūkymo seansui užtikrinti ir gerai filtruoti, neribojant įkvėpimo.

Kas gali atsitikti, jei kaljano vazoje bus netinkamas kiekis vandens?

Jei kaljano vazoje bus per daug vandens nei reikia, jums bus sunku įkvėpti per kaljano žarną. Taip pat yra galimybė, kad vanduo pateks į tabako dubenį, o tai, žinoma, sugadins rūkymo sesiją. Be to, yra ir vandens patekimo į žarną pavojus, o dauguma kaljano žarnų negali turėti sąlyčio su vandeniu.

Jei kaljano vazoje nepakanka vandens, jis bus per mažai filtruojamas. Tai reiškia, kad jūs įtrauksite karštus ir deginančius garus, o šito greičiausiai nenorėtumėte patirti.

Dar keletas patarimų:

Visi žinome, kad yra įvairių rūšių kaljanų, todėl kai kurie iš jų skiriasi kaljano vazos dydžiu ir forma. Jei turite kaljaną, kurio vaza nėra permatoma, užpildyti ją vandeniu gali būti sunkiau. Taigi, ką tokiu atveju daryti? Tada turite laikyti kaljano stiebą šalia vazos tame pačiame aukštyje, prie kurio stiebas paprastai būtų įtvirtintas į vazą. Laikydami kaljano stiebą tokiu būdu, galėsite apytiksliai nustatyti, kur bus stiebo pabaiga. Tai padės nuspėti vandens lygį, kurį reikės įpilti į vazą.

Jei jūsų kaljano vaza yra labai maža, greičiausiai neužteks vietos tiek įpilti vandens, kad panardintumėte stiebą 2,5 cm. Tokiu atveju stiebą galite panardinti vos 1,25 cm.