Kaip Pasirinkti Metalo Detektorių?

Metalo detektorius – tai pažangus metalo ieškiklis, kuris leidžia aptikti po žeme esančius metalus. Lietuvos teritorijoje metalo detektorių naudojimas nėra uždraustas, tačiau ribojamas. Jei ketinate pirkti metalo detektorių, pirmiausia turėtumėte pasidomėti jų naudojimo reglamentu. O be to, ir kasti ne visose vietose galima, pvz., Kultūros paveldo departamento saugomose teritorijoje kasti yra draudžiama. Rinkoje metalo detektorių pasirinkimas yra platus, todėl išsirinkti tinkamiausią yra sunku. Visi metalo detektoriai skiriasi kaina, išvaizda bei savybėmis. Taip pat vieni detektoriai yra skirti profesionalams, o kiti tik mėgėjams. Kaip išsirinkti geriausią variantą? Skaitykite toliau ir sužinokite, į ką atkreipti dėmesį renkantis metalo ieškiklį.

Veiksniai, įtakojantys metalo detektoriaus pasirinkimą:

Yra keletas veiksnių, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti prieš pasirinkdami jums geriausiai tinkantį detektorių. Tai apima jūsų biudžetą, šio prietaiso naudojimo patirties lygį, gerą reputaciją turinčio prekės ženklo gaminį, patvarumą ir galėjimą veikti net blogomis sąlygomis. Pirmiausia turite žinoti, kokias minimalias funkcijas privalo turėti metalo detektorius, kad galėtumėte pasirinkti geriausią:

Ritės konfigūracija:

Ritė yra viena iš svarbiausių šio prietaiso dalių, nes ji valdo daugybę aptikimo kintamųjų, tokių kaip: dažnis, jautrumas, diskriminacija. Svarbiausia suprasti, kad ritė turi turėti vieną iš šių konfigūracijų:

  • Dviguba D ritė: 

Taip pat vadinama DD ritė, kuri turi 2 atvirkščiai persidengiančių D formą. Ji puikiaii tinka labai mineralizuotam dirvožemiui ir gali pasiekti didelį gylį net jei metalas yra mažas.

  • Koncentrinė ritė: 

Turi 2 apskritimus – vienas vidinis ir vienas išorinis. Paprastai jis netinka idealiai mineralizuotam dirvožemiui, tačiau jis leidžia tiksliai nustatyti, kur yra metalas.

  • Monoloop ritė: 

Ji yra gana ypatinga ir naudojama impulsų indukcijos mašinoms. Galbūt tai nėra geras pasirinkimas pradedantiesiems, tačiau puikiai tinka profesionalams. Signalai, gaunami iš tokio tipo paieškos ritės, paprastai yra labai dažni ir gali veikti sunkioje mineralizuotoje dirvoje.

Ritės dydis:

Ritės skersmuo yra tiesiogiai proporcingas paieškos gyliui, t.y. jei ritė yra didelė, tai reiškia, kad ji gali patekti į didelį gylį – virš 23 cm. Vidutinio dydžio ritė leidžia paprastai pasiekti nuo 18 iki 23 cm gylį, o mažiausio dydžio ritės – iki 15 cm. Taigi, jei ketinate ieškoti metalo gilesniuose sluoksniuose, turėtumėte rinktis metalo detektorius su didesnėmis ritėmis. Jei esate tik pradedantis, galbūt norėsite įsigyti metalo ieškiklį su mažesne rite.

Diskriminacija:

Metalo detektorius turėtų turėti tam tikrą diskriminacijos galimybę, t.y. funkciją, kuri leistų ignoruoti tam tikrus metalus, kurių neieškote. Nustačius tinkamą diskriminacijos nustatymą, pvz., ignoruoti aliuminį, jūsų įsigytas įrenginys nepriims jo skleidžiamų signalų, o jūs ieškosite tik gerų dalykų.

Jautrumas:

Vieni metalo detektoriai gali būti jautresni už kitus, t.y. kuo jautresnis įrenginys, tuo mažesnius metalo gabalus gali aptikti. Taigi, jei ketinate ieškoti įprasto dydžio metalų, jums gali prireikti didelio jautrumo įrenginio.

Veikimo dažnis:

Kiekvienas metalo detektorius veikia tam tikru dažniu arba dažnių rinkiniu, o tai paprastai turi įtakos ir jautrumui, ir gyliui. Tai yra – kai dažnis yra žemas, jūsų aparatas yra mažiau jautrus mažesniems metalams, tačiau jis gali aptikti giliau esančius metalus. Priešingu atveju, kai metalo detektoriaus dažnis yra didelis, jūsų aparatas galės reaguoti į smulkius daiktus, tačiau jis neaptiks metalo labai gilai.

Tikslinis ID:

Tai funkcija, kuri padės nustatyti tikslą, o pagal tai galėsite nuspręsti dėl aptikto objekto vertės. Paprastai turėtumėte pasirinkti detektorių, kuris siūlo platų tikslinių ID pasirinkimą, nes tada atpažinimas bus daug lengvesnis. Apskritai, objektai, kurių elektrinis laidumas yra didesnis, yra didesnės vertės, tačiau visada turėtumėte vadovautis prietaiso vadovu.