Išskleidžiamas Valgomojo Stalas – Geriausias Pasirinkimas Mažoms Erdvėms

Daugumoje gyvenamujų namų, ypač butų, šiandien nėra atskirų valgomojo erdvių. Jie neretais atvejais tiesiog nereikalingi dėl mažesnių šeimų arba atskiriems valgomiesiems sukurti nepakanka vietos. Keičiantis namų interjero tendencijoms, valgomieji buvo tarsi nustumti į antrą planą. Tačiau po pandemijos, kai daugybę laiko teko leisti namuose, tikėtina, kad valgomųjų poreikis greitai sugrįš. Jeigu norite turėti valgomojo zoną, bet manote, kad jūsų namuose tam neužteks vietos – klystate. Valgomieji gali būti įrengti bet kokio dydžio namuose, ypač pasitelkiant išskleidžiamus valgomojo stalus.

Išskleidžiamas valgomojo stalas – daugiafunkcis baldas. Jie paprastai būna universalūs, praktiški ir gali būti labai stilingi. Jie nepakeičiami, kai valgomojo zona kuriama mažose erdvėse. Nenaudojami tokie stalai gali būti suskleisti ir neužimti daug vietos.  Interjero dizaineriai vieningai sutinka, kad tokie daugiafunkciai baldai yra ypač vertingi mažose erdvėse ir namuose, kurių šeimininkai mėgsta gaminti ir vakaroti su šeima ar draugais. Daugiafunkciai baldai dažnai laikomi neestetiškais, pernelyg masyviais ir nepopuliariais, tačiau iš tiesų taip nėra ir tokie baldai, o ypač išskleidžiami valgomojo stalai, gali būti pats geriausias ir protingiausias pasirinkimas. 

Sulankstomi ar išskleidžiami valgomojo stalai per daugelį metų išgyveno nemažai variacijų ir pokyčių – tai būdavo madingi, tai nebe. Dabar iš didelių ir masyvių jie tapo lengvais, praktiškais baldais, puikiai tinkančiais mažiems namams ir ribotoms erdvėms. Jų turėjimas tikrai džiugina šeimininkus. 

Išskleidžiamų valgomojo stalų dizainas yra labai sumanus ir patrauklus – jie gali padėti įgyvendinti daugybę interjero idėjų. Išskleidžiami valgomojo stalai suteikia daugybę neribotų galimybių ir užtikrina patogumą. Tarp daugybės skirtingų išskleidžiamų valgomojo stalų rūšių ir tipų, skirtų mažoms erdvėms, kiekvienas gali rasti tai, kas jam tiks labiausiai. Klasikinio stiliaus stalai, kai stalo šonus galima nulenkti ir naudoti kaip konsolinį stalą, yra populiariausi. Kai kurie stalai gali būti ir su stalčiais. Išskleidžiamus valgomojo stalus galima įsigyti baldų parduotuvėse arba specialiai užsakyti pas baldininkus – pastarasis sprendimas patrauklesnis, nes stalą turėsite kokios norite formos, pageidaujamų išmatavimų (ilgio, pločio bei aukščio) ir, jei reikia, su papildomai įdiegtomis funkcijomis, kurios šio baldo naudojimą pavers dar efektyvesniu. Tiesa, inidividualiai gaminti išskleidžiamą valgomojo stalą kainuos brangiau, užtruks ilgiau, tačiau investuoti į tokį daiktą ir džiaugtis juo daugybę metų yra verta – neabejotinai tuo įsitikinsite.

Išskleidžiamas Valgomojo Stalas, Tinkantis Daugeliui Šeimų

Lietuvoje populiariausias valgomojo stalas – klasikinės stačiakampio formos, sulenkiamais šonais, kuriuos prireikus paprasta atlenkti. Įsigyjant tokius išskleidžiamus valgomojo stalus, reikėtų įvertinti iš ko jie pagaminti. Geriausia, natūrali mediena ir tvirtos konstrukcijos, nes stalas bus daug kartų išskleidžiamas ir suskleidžiamas, todėl turi išlikti patvarus.

Išskleidžiamas Valgomojo Stalas – Sienoje

Sieniniai valgomojo stalai, kaip galima suprasti iš pavadinimo, yra įmontuoti į sieną – kai yra nenaudojami, juos galima pakelti. Tai išmanus baldas, puikiai tinka mažoms erdvėms, sulankstomas ir netgi gali būti paslėptas, jeigu to prireikia. Tokio tipo išskleidžiamas valgomojo stalas išskirtinai taupo kambario vietą. Sieniniai valgomojo stalai nėra naujausias mados klyksmas, bet kartais šis pasirinkimas – geriausias. Šie stalai taip pat gali būti naudojami kaip atskyrimas tarp virtuvės ir valgomojo, ypač mažuose namuose.

Reguliuojamas Valgomojo Stalas, Tinkantis Skirtingiems Poreikiams

Tokio modelio išskleidžiami valgomojo stalai gali būti reguliuojami atsižvelgiant į aukščio ir pločio poreikius. Stalai įdomaus dizaino – kryžminėmis kojomis – ir dažniausiai turi teleskopinius mechanizmus, padedančius lengvai reguliuoti stalo aukštį. Šie stalai labai funkcionalūs ir atitinka bet kokius poreikius. Populiarūs išskleidžiamų valgomojo stalų dizainai yra stačiakampio formos, šiek tiek rečiau pasirenkami apvalūs stalai. Jie puikiai dera prie daugybės interjerų ir gali būti naudojami ar tiesiog pastatyti bet kuriame kambaryje (negadina estetinio vaizdo). Tokio modelio išskleidžiami valgomojo stalai dažniausiai gaminami iš metalo ar įvairių lengvų medžiagų, kad nebūtų sunku jų perkelti.

Transformuojamas Valgomojo Stalas Įvairiems Tikslams

Šis įdomus išskleidžiamo valgomojo stalo modelis yra priskiriamas modernių baldų kategorijai. Tai reiškia, kad prireikus jis naudojamas kaip valgomojo stalas, o kitais atvejais gali būti paverčiamas visiškai kitu baldu ir bet kuriuo metu pritaikytas šeimos poreikiams. Stalo paviršius tarsi dėžutė, kurioje galima sudėti įvairius daiktus – tai suteikia kompaktiškumo. Stalas itin tvirtas, bet jį galima nesunkiai perkelti į reikiamą vietą. Daugelis šio dizaino išskleidžiamų valgomojo stalų turi reguliuojamą aukštį ir kitus nustatymus. 

Beje, konsoliniai stalai irgi yra transformuojamų stalų pavyzdys – iš nedidelio kavos staliuko jis gali pavirsti valgomojo stalu. Taip pat iš mažo stalo jis gali būti transformuojamas į didesnio ilgio, pločio ir aukščio stalą, tereikia sureguliuoti kelis mechanizmus.

Tokie išskleidžiami valgomojo stalai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, turėti labai įvairią apdailą – juodos, pilkos, baltos, matinės ar blizgios, natūralaus medžio ar kt. spalvas ir tekstūras. Šiuolaikiniams namams reikalingi baldai, kurie pritaikomi visur ir visada. Vietos taupymas ir sulankstomas, išskleidžiamas valgomojo stalo dizainas puikiai patenkina tokį poreikį.