Profiliai „Omega“: Kuo Ypatingi?

Profiliai „Omega“ – fasadų apdailai ir metalo kasetėms tvirtinti skirtos detalės. Juos galima naudoti ir įrengiant ventiliuojamus fasadus, kai tarp apšiltinimo ir apdailos medžiagų reikia palikti oro tarpą ventiliacijai. 

Profilio gamybai naudojamas plienas – karštai cinkuoti, šaltai valcuoti plieniniai lakštai, todėl šios detalės pasižymi aukšta kokybe ir atsparumu įvairiems išorės veiksniams, tokiems kaip drėgmė, ugnis ir kt. Profiliams naudojamos gamybos medžiagos visiškai saugios ir nekenksmingos žmogaus sveikatai. Profiliai gali būti įvairių dydžių, tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į jų storį (mm), bendrus išmatavimus (ilgį, plotį).

Kaip Montuojami Profiliai?

Profiliai „Omega“ pasirinktinai montuojami abejomis kryptimis, tokiu būdu išvengiant įvairių darbo metu kylančių klaidų. Taip pat šie profiliai per visą ilgį gali turėti atsparumą didinančias briaunas. 

Kai kuriuose profiliuose yra valcuota centrinė linija – ji suteikia galimybę lengviau įsukti ar įsriegti sraigtus, nes jie pateks tiesiai ant profilio. Profilių montavimo darbus supaprastina tai, kad jie yra pašiurkštinti valcu, todėl sraigto įsukimo procesas tampa žymiai lengvesnis. Be to, sraigto galiukas neslysta lygiu profilio metalo paviršiumi.

Kodėl Verta Rinktis Profilius „Omega“?

Priežasčių, kodėl „Omega“ profiliai yra verti dėmesio – ne viena ir prieš įsigyjant profilius aktualu tas priežastis išsiaiškinti.

  1. „Omega“ profiliai rinkoje egzistuoja jau ne vienerius metus ir yra pripažinti kaip itin kokybiški, tvirti ir patikimi elementai.
  2. „Omega“ profiliai gaminami naudojant pažangiausias technologijas, jiems taikomi šiuolaikiniai oksidacijos, dažymo sprendimai. Profiliai tinkamai apdirbami, kad būtų apsaugoti nuo pelėsio, rūdžių ir kitų kenksmingų veiksnių. Apdorojimo būdai – įvairūs, galimas korozijai atsparus pasirinktos spalvos paviršius.
  3. „Omega“ profiliai yra specialiai supakuojami, kad transportuojant nebūtų pažeisti. Tinkamas pakavimo būdas gali gerai apsaugoti profilį judėjimo (transportavimo) metu, o patekęs į darbo vietą profilis yra apsaugotas nuo pažeidimų ir įbrėžimų.

Profiliai „Omega“ paklausūs ne tik dėl to, kad atitinka aukščiausios kokybės standartus, bet ir dėl racionalumo, funkcionalumo ir lengvo panaudojimo. Su profiliais paprasta dirbti ir juos naudoti yra itin patogu. 

Profiliai „Omega“ vertinami ir yra itin paklausūs dėl to, kad pagrindinė medžiaga, naudojama jų gamybai, pasižymi vertingomis savybėmis. Pavyzdžiui, aliuminio profilių tankis yra mažesnis nei kitų dažnai naudojamų metalų tankis, tai yra lengva medžiaga. Taip pat jis apdorojamas karštuoju būdu, todėl yra itin atsparus korozijai. Profiliai „Omega“ rečiau deformuojasi, jie labai stabilūs, išsiskiria geromis šiluminėmis savybėmis ir laidumu elektrai. Paviršinio oksido sluoksnyje nėra lakiųjų medžiagų. 

Profilio dizainas, atsižvelgiant į jo numatytą paskirtį, lemia galutinius gamybos parametrus. Veiksniai, susiję su profilio apdirbimu, apdaila ir naudojimu, leidžia pasirinkti geriausią gamybos medžiagą (lydinį). Profilio funkcija nulemia jo formos dizainą.

Kai yra parengtas profilio projektas, prasideda gamybos procesas – iš pasirinktos medžiagos (aliuminio, plieno ir kt.) išspaudžiami profiliai. Gamybos medžiaga suminkštinama karščiu, tuomet dedama į specialų presą – galingą hidraulinį įtaisą, kuriame suformuojamas profilis. Tai yra supaprastintas profilio gamybos procesas, kuris šiandien yra laikomas labiausiai paplitusiu profilio gamybos metodu.

Kokią Informaciją Reikia Žinoti Prieš Įsigyjant Profilį?

Kad įsigytumėte būtent tai, ko reikia, profilių gamintojai išskiria esminius kriterijus, kuriuos reikia žinoti apie profilių užsakymą:

  1. Konkrečios specifikacijos (duomenys).
  2. Gamybos medžiaga (pavyzdžiui, aliuminio lydinys) ir jos savybės. Jei nežinote, kokios medžiagos profilis jums tinkamiausias, nurodykite profilio tvirtumo, atsparumo korozijai, mechaniškumo, apdailos ir kitas savybes, reikalavimus.
  3. Planuojamos eksploatacijos trukmė.
  4. Profilio paviršiaus apdaila (apdorojimas, spalva, padengimas dažais, padengimas milteliniu būdu ir kt.).
  5. Pakavimas (taikomas maksimalus ir mažiausias pakuotės svoris bei įgyvendinami siuntimo ir tvarkymo reikalavimai). 
  6. Galutinė profilio paskirtis ir naudojimas. 

Taip pat užsakant profilius rekomenduojama žinoti, koks jų kiekis reikalingas. Esant specialiems pageidavimams – juos pateikti.