Ar Rūkymas Kenkia Sportui?

Visi puikiai žinome, kad rūkymas kenkia plaučiams, todėl tikriausiai niekas nebus nustebęs išgirdęs, kad rūkymas gali sutrikdyti ir fizinį našumą. Tai tikrai nėra naujiena. Tas dusulys, kurį patiriate treniruotės metu, turėtų būti kaip įspėjimas, kad rūkymas daro didelę neigiamą įtaką gebėjimui sportuoti. Taigi, išsiaiškinkime, kaip rūkymas veikia jūsų treniruotes.

Kaip rūkymas kenkia sportui?

Rūkydami kenkiate savo gebėjimui sportuoti ir būti fiziškai aktyviam. Rūkymas kenkia jūsų sportinei veiklai keliais būdais:

Kraujas:

Dėl rūkant gauto nikotino ir anglies monoksido kraujas gali tapti „lipnus“ ir krešėjantis, o arterijos gali susiaurėti. Siauros arterijos sumažina kraujo tekėjimą į širdį, raumenis ir kitus kūno organus, todėl apsunkina mankštą. Treniruotės metu kraujotaka padeda pagerinti raumenų aprūpinimą deguonimi. Jei jūsų raumenys nepakankamai greitai gauna deguonies, jūsų kūnas taip pat negali dirbti.

Širdis:

Rūkymas pagreitina širdies ritmą ramybės būsenoje. Jūsų širdies ritmas ramybės būsenoje yra tai, kiek dūžių per minutę sukuria jūsų širdis, kai nesate aktyvus. Kai rūkote, šis skaičius padidėja dėl papildomo darbo, kurį jūsų širdis turi atlikti, kad jūsų kūnas veiktų. Jūsų širdies susitraukimų dažnis gali pakilti iki pavojingo lygio, kad atliktumėte fizinę veiklą. Didesnis nei normalus širdies ritmas ramybės būsenoje gali padidinti mirties riziką.

Plaučiai:

Jūs galite geriau mankštintis, kai jūsų plaučių talpa yra didelė ir jūsų plaučiai gerai veikia. Rūkymas kenkia jūsų plaučiams. Cigarečių dūmuose esantis degutas dengia plaučius ir sumažina oro maišelių elastingumą. Rūkymas taip pat sukelia skreplius, kurie gali užkimšti plaučius. Rūkymas gali sumažinti organizmo gebėjimą efektyviai naudoti deguonį.

Jei apsvarstysite galimybę mesti rūkyti, sumažės širdies susitraukimų dažnis, padidės kraujotaka ir pagerės plaučių funkcija. Tokiu atveju, pagerės ir treniruotės.