Kada Atsirado Pirmasis Automobilis?

Visa automobilių atsiradimo istorija yra gana intriguojanti, nes daugybė išradimų buvo neatsiejama dalis kuriant technologiją, reikalingą pirmajam veikiančiam automobiliui sukurti. Daugelis išradėjų sugalvojo savo automobilių dizainą XVIII ir XIX amžiuje, tačiau nei vienas jų nėra vadinamas pirmuoju automobiliu. Pirmasis automobilis buvo sukurtas prieš 136 metus ir tai yra Karlo Benzo 1885 m. sukurtas automobilio modelis.

Automobilių atsiradimo istorija:

Vartant automobilių istorijos knygas gali atrodyti, kad prieš pirmąjį automobilį pasaulyje buvo keli į automobilius panašūs išradimai, ir tai yra teisinga. XVIII amžiuje garo variklių išradimas buvo didžiulis lūžis pramonėje, nes tai paskatino gaminti automobilius su garo varikliais. Garo automobilius buvo sunku valdyti, ypač dėl jų didelio svorio. Nors transporto priemonės su garo varikliais nepasirodė sėkmingos normaliam naudojimui, tačiau jos atvėrė kelią automobilių su degalų varikliais ateičiai kitame amžiuje.

1885 m. Karlas Benzas išrado automobilį, kuris buvo varomas kuru ir yra laikomas pirmuoju automobiliu pasaulyje. Visa automobilio konstrukcija buvo sukurta pagal vidinės technikos matmenis. Karlo Benzo automobilis tapo modeliu po jo pagamintiems automobiliams. Automobilio konstrukcija buvo pagrįsta arklio vežimu, o skirtumas buvo tas, kad vietoj arklio jis įdėjo variklį. Automobilis turėjo tris padangas ir važiavo nereikalaujant jokios papildomos jėgos. Galiniai automobilio ratai buvo didesni ir sunkesni už priekinį ratą. Tokiu būdu automobilis lengviau važiavo į įkalnes. Automobilio variklis svėrė beveik 100 kilogramų. Nepaisant savo svorio, tai buvo vienas efektyviausių XIX amžiaus variklių, turintis 0,75 arklio galių. Plienas ir medis – pagrindinės medžiagos, kurios buvo naudojamos šios transporto priemonės ir jos plokščių konstrukcijai gaminti. Vairas sukosi ir kontroliavo priekinių ratų judėjimą.

Pirmasis automobilio modelis susidūrė viešoje demonstracijoje, tačiau Karlas Benzas tęsė daug eksperimentų ir pristatė daugybę modifikacijų. Dėl to netrukus jam pavyko su savo šeima – dviem sūnumis ir žmona – nuvažiuoti 100 kilometrų. Po šito įvykio automobilis pasiekė aukščiausią populiarumą, todėl Karlas Benzas pradėjo komercinę šių automobilių gamybą. Jis pardavė automobilius aukštomis kainomis ir uždirbo didelį pelną dėl didelės paklausos.

Karlas Benzas taip pat užpatentavo savo droselio sistemą, uždegimo žvakes, pavarų perjungiklius, vandens radiatorių, karbiuratorių ir kitus automobilio pagrindus. Karlas Benzas galiausiai sukūrė automobilių kompaniją, kuri iki šiol egzistuoja kaip Daimler grupė. Tai yra Vokietijos bei JAV automobilių gamintojas, kuris gamina Mercedes Benz automobilius, autobusus, vilkikus, sunkvežimius, minivenus. Taip pat teikia finansines automobilių verslo paslaugas.