Kaip Apskaičiuoti Stogo Plotą?

Prieš pradedant bet kokį stogo projektą, labai svarbu tiksliai išmatuoti stogo plotą. Tai leis jums išsiaiškinti viską – nuo to, kiek stogo dangos jums reikės, iki projekto išlaidų ir užbaigimo termino. Laimei, jūsų namo stogo ploto apskaičiavimas yra greitas ir lengvas procesas, jei tik žinote, kaip tai padaryti. Tiesą sakant, klasikinio dvišlaičio stogo, kurį turi dauguma namų, stogo dydį galite nustatyti atlikę tik du matavimus.

Dvišlaičio stogo ploto skaičiavimas:

Norint išmatuoti dvišlaičio namo stogo plotą, turite atlikti du veiksmus:

  • Pirmiausia turite išmatuoti stogo ilgį. Stogo ilgis – tai yra jūsų stogo kraigo ilgis nuo vieno galo iki kito galo. Kraigas – viršutinė šlaitinio stogo dalis.
  • Tada turėsite išmatuoti stogo nuolydžio aukštį. Stogo nuolydis – tai yra stogo ilgis nuo karnizo iki kraigo.

Jei nežinote šių išmatavimų, dažnai galite juos rasti pastato planuose, kai įsigijate nekilnojamąjį turtą. Jei jų neturite, susisiekite su vietos savivaldybe, kuri turėtų pateikti jūsų nuosavybės statybos planus.

Norėdami apskaičiuoti stogo plotą, tiesiog padauginkite stogo ilgį iš stogo nuolydžio aukščio ir padauginkite iš dviejų, kadangi stogas yra dvišlaitis. Tai turėtų apimti bendrą stogo plotą, neatsižvelgiant į kaminą ar kitas stogo dalis, kurios nebus dengiamos stoga danga.

Stogo plotas = (Stogo ilgis x Stogo šlaito aukštis) x 2

Pavyzdys: Tarkime, kad turime tipišką namą su dvišlaičiu stogu, kai stogo nuolydžio aukštis yra 7 m, stogo ilgis – 9 m. Taigi, naudodami aukščiau pateiktą formulę, galime apskaičiuoti stogo plotą: (7 m x 9 m) x 2 = 126 m². Tačiau prieš perkant stogo dangą geriausia pridėti bent 10 % perviršio, kad būtų atlyginta žala.

Vienšlaičio stogo ploto skaičiavimas:

Vienšlaičio stogo ploto skaičiavimas atliekamas tokiu pat principu, kaip ir dvišlaičio – jums reikia žinoti stogo ilgį, t.y. kraigo ilgį, ir stogo nuolydžio aukštį. Norėdami apskaičiuoti stogo plotą, tiesiog padauginkite stogo ilgį iš stogo nuolydžio aukščio, tačiau šį kartą nereikia dauginti iš dviejų, nes stogas turi tik vieną šlaitą.

Stogo plotas = Stogo ilgis x Stogo šlaito aukštis

Pavyzdys: Tarkime, kad turime namą su vienšlaičiu stogu, kai stogo nuolydžio aukštis yra 7 m, stogo ilgis – 9 m. Taigi, naudodami aukščiau pateiktą formulę, galime apskaičiuoti stogo plotą: 7 m x 9 m = 63 m². Tačiau prieš perkant stogo dangą geriausia pridėti bent 10 % perviršio, kad būtų atlyginta žala.

Sudėtingų stogų ploto skaičiavimas:

Jei jūsų stogas nėra klasikinis dvišlaitis ar vienšlaitis ir turi kelias dalis, pvz., šlaitus ir slėnius, rekomenduojame padalinti stogą į kiekvieną sekciją atskirai ir atskirti plotus. Tokiu būdu bus lengviau apskaičiuoti. Jei nesate tikri, kaip tai padaryti, susisiekite su stogų dengimo specialistu, kad jis apskaičiuotų tikslų stogo plotą.