Kaip Sumažinti Dyzelinio Automobilio Dūmingumą?

Kas Yra Tech. apžiūros Testas?

Tech. apžiūros testo metu atliekamas griežtas išmetamųjų teršalų kiekio nustatymo testas, kurį turi išlaikyti transporto priemonė. Tokiu būdu visų pirma siekiama viso pasaulio mastu sumažinti taršos lygį, kurį sukelia dyzeliniai varikliai. Šiam tikslui pasiekti buvo nustatytos tam tikros ribos, kad automobiliai aktyviai neišmestų teršalų.

2018 m. gegužės mėnesį išmetamųjų teršalų testo standartai buvo pakeisti, nes buvo privalu atsižvelgti į vis didėjantį susirūpinimą dėl dyzelino padarinius ne tik aplinkai, bet ir visai planetai. Tai tapo Europos Sąjungos techninės apžiūros paketo dalis. Testo metu matuojamas išsiskiriančio anglies monoksido ir angliavandenilių kiekis ir koncentracija. Kuo senesnė dyzelinė transporto priemonė, tuo didesnė tikimybė, kad bus išmetama daugiau teršalų.

Tech. apžiūros Testo Gairės

Atliekant Tech. apžiūros testą, išmetamųjų teršalų kiekio nustatymo taisyklėse teigiama, kad:

  • Transporto priemonė neturi viršyti išmetamųjų teršalų apribojimų dyzeliniams varikliams.
  • Transporto priemonės dyzelino kietųjų dalelių filtras (DPF) neturi būti išimtas ar sugadintas.
  • Transporto priemonėje neturi būti aktyvi (užsidegusi) variklio valdymo lemputė, nes ši lemputė rodo, kad yra išmetamųjų teršalų sistemos ir (arba) DPF problema.
  • Iš transporto priemonės neturi sklisti tamsūs išmetamųjų dujų dūmai.

Ką Daryti, Kad Transporto Priemonė Išlaikytų Dyzelino Išmetimo Testą?

Įdomu, ką daryti, kad sumažintumėte dyzelinio automobilio išmetamus teršalus? Atlikite paprastus žingsnius, kad tai sumažintumėte jau dabar!

Tikrinkite padangų slėgį – ar žinote, kad teisingas padangų slėgis gali turėti įtakos dyzelino išmetimui? Jei jūsų padangos yra nepakankamai pripūstos, tai gali padidinti automobilio dyzelino išmetimą. Taip yra todėl, kad jei padangoje nėra pakankamai oro, norint, kad transporto priemonė judėtų efektyviai, gali tekti atlikti daugiau sūkių, o tai padidina degalų sąnaudas. 

Naudokite kokybiškus degalus – aukščiausios kokybės degalų naudojimas yra gerai žinomas būdas siekiant sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Pigesnių degalų sudėtyje greičiausiai nebus reikalingų priedų, kurie pašalina suodžių ir kitų nešvarumų bei atliekų sankaupas – tai yra pagrindinis aukščiausios kokybės degalų privalumas, efektyviai valantis automobilio variklį ir mažinantis dyzelino išmetimą.

Įmontuokite SCR sistemąselektyvioji katalizinė redukcija (SCR) reiškia pažangią aktyviųjų išmetamųjų teršalų kontrolės technologinę sistemą, kuri paverčia išmetamąsias dujas į vandens garus. Sistema veikia kartu su dyzelino kietųjų dalelių filtru ir „AdBlue®“ technologija, siūlanti aplinkai nežalingą išmetamųjų dujų recirkuliacijos sprendimą ir žymų azoto oksido emisijų sumažinimą. „AdBlue®“– tai papildomas skystis, kuris yra pilamas į atskirą baką.

Įmontuokite DPF sistemą – dyzelino kietųjų dalelių filtras (DPF) yra filtras, kuris surenka suodžius iš išmetamųjų dujų ir padeda sumažinti dyzelinių automobilių išmetamų dujų kiekį. Tiesiog reikia įsitikinti, kad reguliariai kaskart valomas filtras! Tačiau visuose ES dyzeliniuose automobiliuose, pagamintuose po 2011 metų, jau bus įdiegta DPF, tad dėl to nereikės jaudintis. Draudžiama savavališkai pašalinti DPF, už tai daugumoje Europos valstyvių gresia baudos. 

Reguliariai tikrinkite alyvą – nesvarbu, ar jums reikia įprasto tepalo, ar specialių alyvos priedų, palaikydami reikiamą alyvos kiekį transporto priemonėje užtikrinsite, kad transporto priemonė būtų tinkama tiek išmetamų teršalų, tiek efektyvumo požiūriu.

Rūpinkitės reguliariu automobilio aptarnavimu – reguliariai prižiūrimas automobilis yra naudingas ne tik norint išlaikyti dyzelino išmetamųjų teršalų testą, bet ir išlaikyti gerą bendrą automobilio būklę. 

Dabar žinote, kaip galima sumažinti dyzelino išmetimą ir kaip gauti gerus Tech. apžiūros testo rezultatus.