Kairinės Ar Dešininės Durys: Kaip Atskirti?

Durys yra vienas dažniausiai naudojamų statybos elementų, be kurio neapsieina nei vienas pastatas. Atrodo, kad durys yra labai paprastas gaminys ir dėl jo neaiškumų kaip ir neturėtų kilti. Tačiau norint užsisakyti duris, dažnai išgirstame klausimą: “Jums reikia kairinių ar dešinių durų”? ir tada pasimetame nežinodami, kuo jos skiriasi ir kokias reikia rinktis. Mes galime jums padėti, todėl skaitykite toliau ir sužinokite šių durų skirtumus, kaip jas atskirti ir kokias rinktis.

Kairinės ir dešininės durys: kaip nustatyti?

Durų atidarymo kryptį nustatome stovėdami veidu prieš duris, iš tos pusės, į kurią jos atsidaro. Durys yra kairinės ar dešininės nustatome pagal tai, kurioje pusėje yra vyriai. Nustatyti, kokios yra durys, privalote žinoti, kad svarbu atsistoti iš tos pusės, kad atidarytumėte duris į save, t. y. jeigu durys atsidaro į kambario vidų, tai reikia stovėti kambaryje, o jeigu durys atsidaro į koridorių, tai atsistoti reikia koridoriuje.

  • jeigu stovite veidu į duris iš tos pusės, į kurią atsidaro durys, ir durų vyriai yra dešinėje pusėje, tai durys yra dešininės. 
  • jeigu stovite veidu į duris iš tos pusės, į kurią atsidaro durys, ir durų vyriai yra kairėje pusėje, tai durys yra kairinės.

Taip pat turite žinoti, kad kai jūs atsistojote iš reikiamos pusės veidu į duris, tai:

  • dešininių durų vyriai yra iš dešinės pusės, o rankena – iš kairės.
  • kairinių durų vyriai yra iš kairės, o rankena – iš dešinės.

Tačiau yra vienas niuansas, kurį turite žinoti: vienose šalyse kairinės durys, kitose gali būti suprantamos kaip dešininės, ir priešingai. Europos šalyse įprasta, kad dešininėmis durimis vadinamos tos, kurios atidaromos dešine ranka, o jų vyriai yra dešinėje pusėje nuo savęs. O štai, pavyzdžiui, Rusijoje, viskas yra atvirkščiai.

Kairinės ir dešininės durys: kada rinktis?

Nuo pat senų laikų buvo įprasta, kad įėjimo durys visada buvo atidaromos į namo vidų ir kaimuose dažniausiai šios tvarkos laikomasi iki šiol. Tam yra labai paprasta priežastis – jeigu žiemą sniegas užpustytų įėjimą, tai duris atidaryti būtų įmanoma tik į vidų. Be to, laikantis papročių buvo manoma, kad taip svetingiau ir tikėtina, jog nesužeisti už durų laukiančio svečio.

Jei jūs propaguojate Feng šui, rekomenduojama, kad įėjimo durys atsidarytų į vidų, nes būtent per jas į patalpą patenka gerosios sėkmės energija. O jeigu durys atsidaro į lauką, jokia geroji sėkmė nepateks į namus, mat įėjimas jai užblokuojamas.

Šiais laikais visus su namo statybomis susijusius aspektus, reguliuoja statybų reglamentas, nes labai svarbu atkreipti dėmesį į gaisro atvejį. Jeigu daugiabučio laiptinėje visų butų durys atsidarys į išorę, tai tikrai nepadės panikos ištiktiems žmonėms sėkmingai pasišalinti iš pastato.

Jei kalbame apie patalpų dydį ir durų varstymo kryptį, tai tualeto, vonios ir kitų mažų patalpų durys turėtų atsidaryti į išorę, kadangi į vidų atsidarančios durys dar labiau sumažintų ir taip mažų patalpų plotą. Kitų patalpų durys turėtų atsidaryti į vidų, kad jas darant neužgautumėte kito žmogaus.

Montuojant duris yra svarbiausia atkreipti dėmesį, kad durys nesikirstų jas atidarinėjant, todėl vienas duris įrengti atidarinėjamas į išorę, o kitas – į vidų. Jei patys negalite nuspręsti, kokios durys būtų geriausias pasirinkimas, tada rekomenduojame pasitarti su specialistais bei dizaineriais, kad kartu rastumėte Jums tinkamiausią sprendimą.