Kaip Apskaičiuoti Apskritimo Spindulį?

Apskritimo spindulys yra linija nuo apskritimo centro iki bet kurio apskritimo krašto taško. Lengviausias būdas rasti spindulį yra padalinti skersmenį per pusę. Jei nežinote skersmens, bet žinote kitus duomenis, pavyzdžiui, apskritimo perimetrą (C = 2πr arba plotą (A = πr2), vis tiek galite rasti spindulį naudodami formules ir išskirdami r kintamąjį.

1 Metodas. Pasinaudokite Perimetru

 1. Užrašykite apskritimo formulę. Formulė yra C = 2πr, kur C yra lygus apskritimo perimetrui, o r yra lygus jo spinduliui.

Simbolis π yra specialus skaičius, apytiksliai lygus 3,14. Skaičiavimuose galima naudoti reikšmę 3.14 arba simbolį π.

 1. Išsiaiškinkite r reikšmę. Norėdami pakeisti apskritimo perimetro formulę, naudokite algebrą, kol r (spindulys) bus vienas vienoje lygties pusėje. Pavyzdžiui:
 2. Įtraukite perimetro reikšmę į formulę. Kai matematikos užduotyje yra nurodytas apskritimo perimetras C, galite tuo pasinaudoti, kad rastumėte r. Pavyzdžiui, jei perimetras yra 15 centimetrų, galima naudoti formulę:
 3. Atsakymą suapvalinkite. Įveskite rezultatus į skaičiuoklę ir paspauskite mygtuką π. Gavę rezultatą jį suapvalinkite. Galite apskaičiuoti ir rankiniu būdu, naudodami 3,14 kaip artimą π reikšmę.

2 Metodas.  Naudokite Plotą

 1. Pasinaudokite apskritimo ploto formule. Formulė yra A = πr2, kur A yra apskritimo plotas, o r – spindulys.
 2. Sužinokite, kokia spindulio reikšmė. Norėdami gauti spindulio reikšmę (r), naudokite algebrą.
 3. Įtraukite ploto reikšmę į formulę. Naudokite šią formulę, jei norite sužinoti spindulį (kai uždavinyje yra nurodytas apskritimo plotas). Pakeiskite apskritimo plotą kintamuoju A.
 4. Padalinkite plotą iš π. Pradėkite spręsti uždavinį supaprastindami dalį po kvadratine šaknimi (A/π). Jei įmanoma, pasinaudokite skaičiuokle su mygtuku π. Jei neturite skaičiuoklės, naudokite 3,14 kaip π reikšmę.
 5. Ištraukite kvadratinę šaknį. Tikriausiai tam prireiks skaičiuoklės, nes tai bus dešimtainis skaičius. Ši reikšmė suteiks jums apskritimo spindulį.

3 Metodas. Pasinaudokite Skersmens Reikšme

 1. Atkreipkite dėmesį, ar uždavinyje yra nurodytas skersmuo. Jei taip, spindulį bus lengva rasti. Jei ne, išmatuokite skersmenį galite liniuote, tik stenkitės, kad kraštas eitų tiesiai per apskritimo centrą.

Jei nesate tikri, kur yra apskritimo centras, padėkite liniuotę daugmaž tolygiai ir tiksliai per centrą. Pavyzdžiui, skersmuo gali būti 4 centimetrai.

 1. Padalinkite skersmenį iš dviejų. Apskritimo spindulys visada yra pusė skersmens ilgio.

Pavyzdžiui, jei skersmuo yra 4 cm, tai spindulys lygus 4 cm ÷ 2 = 2 cm.

Matematikos formulėse spindulys žymimas r, o skersmuo – d.

4 Metodas. Pasinaudokite Apskritimo Dalies (Išpjovos) Plotu ir Kampu

 1. Pasinaudokite apskritimo dalies (išpjovos) ploto formule. Formulė yra , kur Asector yra dalies (išpjovos) plotas, θ yra išpjovos kampas laipsniai, o r – apskritimo spindulys.
 2. Įtraukite išpjovos plotą ir centrinį kampą į formulę. Ši informacija turėtų būti pateikta uždavinyje. Įsitikinkite, kad žinote išpjovos plotą.
 3. Centrinį išpjovos kampą padalykite iš 360. Tai jums atskleis, kokią viso apskritimo dalį sudaro apskritimo dalis (išpjova).
 4. Pašalinkite (π) (r2). Norėdami tai padaryti, padalykite abi lygties puses iš ką tik atlikto veiksmo rezultato – trupmenos arba dešimtainio skaičiaus.
 5. Padalinkite abi lygties puses iš π. Tai pašalins kintamąjį r. Norėdami gauti tikslesnį rezultatą, pasinaudokite skaičiuoklę. Taip pat galite suapvalinti π iki 3,14.
 6. Ištraukite kvadratinę šaknį. Tokiu būdu sužinosite apskritimo spindulio reikšmę.