Dracena: Auginimas ir Priežiūra

Dracena Reflexa yra populiarus kambarinis augalas, kilęs iš Madagaskaro ir kitų Indijos vandenyno salų. Augalo pavadinimas kilo iš senovės graikų kalbos žodžio „drakaina“, reiškusio „drakono patelė“, nes augalo stiebas buvo matyti raudonos gijos, panašios į  drakono kraują.

Dracenos priežiūra yra gana paprasta, šiems augalams gali nieko nenutikti net ir tuomet, jeigu jie nėra prižiūrimi. Geriausios dracenos savybės – valo kambario orą, kuriuo kvėpuojame.

Dracenos Apžvalga

Dracena yra populiarus dekoratyvinis kambarinis augalas, kuris subtropinio klimato sąlygomis gali būti auginamas ir lauke. Augalas gali siekti iki vieno metro aukščio ir savo išvaizda priminti nedidelį medelį. Jo blizgūs lapai taip pat gali užaugti gana ilgi ir platūs. 

Iš smidrinių šeimos kilusi dracena apima apie 40 skirtingų rūšių. Populiariausia rūšis yra geltonlapė dracena, vadinama „Song of India“. Įdomus faktas apie draceną – ji turi specialų audinį, kuris padeda augalams augti. 

Dracena su įvairių raštų lapais yra ne tik kambario puošmena, bet ir labai naudinga, nes valo orą ir gerina jo kokybę. Reguliariai drėgnu skudurėliu nuvalius viršutinius ir apatinius lapų paviršius, augalas gali laisvai valyti orą.

Dracenos Rūšys

Dracena Reflexa

Dracena Reflexa yra labiausiai paplitusi dracenos rūšis. Šios rūšies išskirtinumas – lapai, kurie yra smailūs ir pagražinti geltonais dryžiais.  Šis kambarinis augalas klesti patalpose arba iš dalies šešėlinėje lauko vietoje, pavyzdžiui, vidiniame kieme.

Dracena Marginata

Ši dracenos rūšis dar žinoma kaip Madagaskaro medis. Tai amžinai žaliuojantis medis, kuris tinkamai prižiūrimas gali užaugti nuo 8 iki 15 metrų aukščio. Ši dracenos rūšis išsiskiria standžiais purpurinės spalvos lapais. Kadangi šie augalai netoleruoja silpno apšvietimo, nėra atsparūs šalčiui, jie dažnai auginami uždarose patalpose. Dracena Marginata yra puikus kambarinis augalas, nes yra atsparus sausrai ir nesunkiai prisitaiko prie aplinkos.

Dracaena Massangeana

Tai viena iš pigiausių dracenos rūšių, auginamų namuose. Šiam augalui būdingas storas sumedėjęs stiebas, ilgi dryžuoti lapai. Šiai dracenai idealiai tinka natūralus apšvietimas, tačiau ji toleruoja ir silpno apšvietimo sąlygas. Dracena Massangeana auga lėtai, todėl nereikalauja daug priežiūros.

Dracenos Priežiūros Patarimai

Jei domitės, kaip tinkamai prižiūrėti draceną, mes jums padėsime ir pasidalinsime aktualiausiais patarimais. Trumpai tariant, dracenos priežiūra yra gana paprasta.

Šviesa

Ideali vieta yra filtruota šviesa (pavyzdžiui, pro skaidrią užuolaidą priešais saulėtą langą) arba pusiau pavėsis. Niekada neauginkite ir nelaikykite dracenos tiesioginėje saulėje, nes jos spinduliai nudegins augalo lapus.

Vanduo

 Dracenai reikia mažiau vandens, nei daugumai kitų kambarinių augalų. Drėkinkite draceną apipurkšdami jos lapus vandeniu ir periodiškai laistydami. Prieš laistydami, visada leiskite viršutiniam dirvožemiui išdžiūti. Nepalikite vandens pertekliaus, nes tai gali sukelti šaknų puvimą.

Nuvytę ar pageltę lapai gali būti perlaistymo požymis, tačiau nesijaudinkite, jei pastebite, kad apatiniai augalo lapai pradeda gelsti ir kristi. Normalu, kad dracena numeta lapus, kad išaugintų naujus.

Šie augalai yra jautrūs fluoridui, kurio galima rasti vandentiekio vandenyje, todėl prižiūrint šį augalą būtina naudoti išgrynintą vandenį.

Lapai su tamsiai rudomis dėmėmis ar geltonais kraštais gali rodyti augalo toksiškumą fluoridui.

Temperatūra

Dracenai idealu, jei dienos metu temperatūra svyruoja nuo 18 iki 26 ᴼC. Naktį temperatūra gali nukristi apie dešimt laipsnių, tačiau šalti skersvėjai ir žemesnė nei 12 ᴼC temperatūra pakenks augalui. Laikykite draceną toliau nuo bet kokių šildymo ar aušinimo prietaisų. Palaikykite natūralią kambario drėgmę – nors dracena yra atsparus kambarinis augalas, tačiau ji mėgsta atogrąžų miško drėgmę primenantį orą. Drėgmę galite pagerinti naudodami oro drėkintuvą.

Toksiškumas

Dracena yra toksiška katėms ir šunims. Jei augalo dalis patenka augintiniams į burną, tikėtini nemalonūs simptomai: išsiplėtę vyzdžiai, vėmimas, seilių perteklius ir apetito stoka. Naminių gyvūnėlių savininkai turėtų kruopščiai pasirinkti kambarinius augalus ir laikyti juos atitinkamose vietose (kad naminiai gyvūnai neturėtų galimybės tų augalų pasiekti).

Kenkėjai ir problemos

Draceną retai puola vabzdžiai ar ligos.

Tačiau turėtumėte saugoti augalą nuo miltligės, erkučių. Kenkėjai gali būti naikinami insekticidu, kurio sudėtyje yra piretrino.

Dracena yra lengvai prisitaikantis, lengvai prižiūrimas naminis augalas.