Ar Galima Persodinti Gėles Rudenį?

Ruduo yra puikus metų laikas sodinti beveik viską – nuo ​​mažyčių sodinukų iki didelių medžių, be to, tai yra idealus metas rinktis augalus pagal jų rudens lapijos spalvas. Taigi, jei jums kyla klausimas, ar galima persodinti gėles ir kitus augalus rudenį, tai atsakymas yra “taip, galima”.

Augalų persodinimas rudenį:

Augalus verta persodinti rudenį, nes dirvožemio temperatūra vis dar pakankamai šilta, kad paskatintų šaknų augimą, o švelnesnė temperatūra sumažina vandens poreikį. Jauni augalai ir gėlės, pasodinti rudenį, turi gerą galimybę gerai įsitvirtinti ir optimaliai auga po žeme ir virš žemės, kol dar nepatiria vasaros karščių. Pavasaris dažnai ateina su ankstyva aukšta oro temperatūra, kuri sukelia stresą jauniems augalams, jei jų šaknys nėra gerai įsitvirtinusios.

Vidutinio ir vėsaus klimato zonose rudens augimas gali būti gana intensyvus, ypač jei švelnią temperatūrą lydi geras rudens lietus. Šaknys gerai įsitvirtina, o augalai ir gėlės auga ir sukietėja dar prieš žiemą, todėl stipresni augalai geriau atlaiko ekstremalias temperatūras ir sausumą. Žemesnė temperatūra palankesnė ir gėlių sodininkams. Ruduo puikiai tinka augalų perkėlimui, žieminių rožių ar lapuočių medžių ir vaiskrūmių sodinimui.

Priežastys, kodėl verta persodinti augalus rudenį:

Taigi, yra keletas priežasčių, kodėl verta persodinti augalus rudenį:

  • Po tvankios vasaros rudens vėsesnė oro temperatūra palengvėja ir augalams, ir sodininkams, tačiau dirva vis dar pakankamai šilta, kad šaknys galėtų augti, kol žemė užšals.
  • Rudens lietus paprastai būna gausus, todėl nereikia augalų daug laistyti.
  • Rudenį išnyksta ir kenkėjų bei ligų problemos.

Be to, vėlyvojo sezono metu dažnai sodo centruose galite įsigyti sodinukų su didelėmis nuolaidomis, todėl ieškokite pasiūlymų dėl pavasarį žydinčių svogūnėlių, daugiamečių augalų, medžių ir krūmų, kuriuos galima sodinti rudenį. Ir nepamirškite savo vejos, nes vėsiojo sezono veja gali būti sėjama ir šiuo metų laiku. Pasodinkite augalus ir gėles į žemę rudenį, o pavasarį jie jus apdovanos nuostabia spalva.